لزوم جلوگیری از تبدیل شدن خودرو به یک کالای سرمایه ای

به گفته عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، متاسفانه در کشور ما خودرو از یک وسیله مصرفی تبدیل به یک وسیله سرمایه‌ای شده که می‌باییست مسئولان از این امر ممانعت به عمل آورند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

الله‌وردی دهقانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص چرایی افزایش قیمت خودرو و آثار آن و راهکارهای آرامش بازار خودرو اظهار کرد: اقتصاد یک جزیره جداگانه است زمانی که در یک بخش از مولفه‌های اقتصادی تغییراتی ایجاد می‌شود، سایر بخش ها را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد مانند بازار ارز که می‌بایست مهار شود.

وی ورود دولت، مقاومت خودروسازان و سایر دستگاه‌های مرتبط را لازمه مهار افزایش قیمت‌ها دانست و گفت: می‌بایست طی یک بسیج همگانی، در راستای برقراری ثبات در بازار خودرو کوشید تا آثار نامطلوب گرانی بیش از این بر مردم تحمیل نگردد.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بخش‌های مختلف حاکمیتی اعم از دولت، قوه قضائیه، مجلس و سایر نهادهای نظارتی می بایست به این حوزه ورود کنند زیرا شرایط دشواری که به جامعه تحمیل شده، برای مردم مشکل‌ساز خواهد شد.

دهقانی تصریح کرد: امیدواریم خودروسازان و سایر فعالان در بخش‌های مختلف تولیدی با مقاومت در شرایط ایجاد شده، منافع مردم را در نظر بگیرند تا به سادگی با برخی تصمیمات و اقدامات، جو بی‌اعتمادی و آثار روانی ناشی از آن بر بازار حاکم نشود.

گزارش خودرو

وی در خصوص افزایش قیمت خودرو با وجود رکود بازار گفت: افزایش نرخ ارز و برخی از شاخص‌های اقتصادی در بازار اثرگذار است و تصمیم‌گیری در بازار با توجه به این شاخص‌ها صورت می‌گیرد و خود را با آن تطبیق می‌دهد.

دهقانی افزود: متاسفانه در کشور ما خودرو از یک وسیله مصرفی تبدیل به یک وسیله سرمایه‌ای شده که می‌باییست مسئولان از این امر ممانعت به عمل آورند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان اشاره کرد: متاسفانه تاکنون سیاست‌های نادرستی در حوزه خودرو اعمال شده به نحوی که موجب ورود آسیب به این بخش از صنعت گردیده و به اعتقاد بنده ایجاد رقابت بین خودروسازان، فراهم کردن فضا برای فعالیت بخش خصوصی و همچنین واردات و صادرات خودرو، در متعادل سازی قیمت‌‌ها و رشد بازار خودرو از لحاظ کیفی و کمی حائز اهمیت است که می‌بایست تصمیمات جدی در این خصوص از سوی دولت و مجلس اتخاذ شود.

انتهای پیام/ منبع: خبر خودرو

خرید و فروشی در بازار خودرو نیست اما قیمت ها صعودی است

کاهش ۲۵ درصدی مراجعات و شکایات از گروه صنعتی ایران خودرو

قیمت خودروها برای فصل دوم سال باید زودتر اعلام شود

صادرات و واردات عامل تعادل قیمت خودرو و افزایش کیفیت

اصلاح شیوه قیمت گذاری خودرو، صرفه اقتصادی برای کل زنجیره تامین خواهد داشت

تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو

جک کرمان موتور

نظر شما !!