عمر تولید قطعات پراید هم به ایستگاه آخر رسید/ قطعات یدکی که نیاز بازار یدکی باشد فعلا تولید می‌شود

به گفته رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی، به طور طبیعی پس از توقف تولید پراید، تولید قطعات (فابریک) پراید هم متوقف شده اما قطعات یدکی که نیاز بازار یدکی باشد فعلا تولید می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو 

پس از توقف تولید پراید تولید قطعات پراید هم متوقف شد. پرونده تولید پراید اخیرا بالاخره بسته شد و حالا تولید پرفروش‌‌ترین، ارزان‌ترین و کم‌کیفیت‌ترین خودرو پس از ۲۷ سال متوقف شده است.

خط تولید پراید در حالی متوقف شد که پس از تقریبا سه دهه زندگی پر‌فراز و نشیب پراید در خودروسازی ایران حالا دغدغه مردمانی که همچنان پراید سوار می‌شوند کمبود قطعات این خودرو است! آیا با متوقف شدن پراید خط تولید قطعات پراید هم متوقف می‌شود؟

محمدرضا نجفی‌منش رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی گفت: به طور طبیعی پس از توقف تولید پراید، تولید قطعات (فابریک) پراید هم متوقف شده اما قطعات یدکی که نیاز بازار یدکی باشد فعلا تولید می‌شود.

وی با اشاره به قیمت قطعات یدکی پراید افزود: قیمت قطعات با نرخ ارز در نوسان است. چنانچه قیمت ارز افزایش یابد قیمت قطعات و مواد اولیه هم گران خواهد شد. فعلا مشکل کمبود قطعات داخلی خودرو را نداریم. تمام خودروهایی که در داخل تولید می‌شود توان تولید قطعات آن وجود دارد. قطعاتی که از خارج از کشور تامین می‌شدند همچنان مشکل تامین ارز و ترخیص از گمرک را دارند که این معضلات هم در حال برطرف شدن است.

این فعال صنعت قطعه سازی اظهار کرد: فعلا قطعات خودروهای ایرانی به طور ۱۰۰ درصد داخلی‌سازی نشده است. در نظر داریم که میزان داخلی‌سازی قطعات افزایش یابد. حدود ۴۰۰ میلیون داخلی‌سازی قطعات انجام شده اما برنامه‌ای وجود دارد که تا یک میلیارد یورو قطعات داخلی‌سازی شود.

نجفی‌منش با اشاره به کاهش تولید قطعات خودرو گفت: کارگران برخی از بنگاه‌ها به ویروس کرونا مبتلا شدند از این رو تولید قطعات خودرو کاهش داشته است. امیدواریم با رفع این مشکل تولید به حالت قبل بازگردد.

انتهای پیام/ منبع: تجات نیوز

قیمت لوازم یدکی پژو 405 در بازار

گام بلند شرکت خدمات پس از فروش ایران ‌خودرو برای حذف قطعات تقلبی از بازار لوازم یدکی

توصیه ایساکو به مشتریان برای پیشگیری از مخاطرات قطعات تقلبی

بازار لوازم یدکی با کمبود مواجه نیست

وفور قطعات تقلبی و بی کیفیت در بازار لوازم یدکی

لوازم یدکی خودروهای چینی تولید داخل جوابگوی نیاز کشور نیست

کمبود کالا و عرضه اندک عوامل آشفتگی در بازار لوازم یدکی

کاهش قیمت باطری خودرو در پی افزایش عرضه

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!