کیفیت اتفاقی نیست بلکه یک انتخاب است

راهکار برون رفت از بحران در صنعت خودرو، داشتن تراز ارزی مثبت در خودروسازان و قطعه سازان است که به راحتی بدست نمی آید ولی با برنامه ریزی بلند مدت، ایجاد تنوع محصول و افزایش تولید قابل دسترسی است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

راهکار برون رفت از بحران در صنعت خودرو، داشتن تراز ارزی مثبت در خودروسازان و قطعه سازان است که به راحتی بدست نمی آید ولی با برنامه ریزی بلند مدت، ایجاد تنوع محصول و افزایش تولید قابل دسترسی است.

همچنین می توان در این خصوص در سطح وسیع به صادرات قطعاتی که دارای مزیت نسبی در ایران هستند، پرداخت و راه رسیدن به صادرات نیز ایجاد مشوق های قابل ملاحظه و برداشتن موانع تولید از سر راه قطعه سازان بخش خصوصی است.

اگرچه گزاره ی “اگر صادرات داشته باشیم کیفیت محصولات افزایش خواهد یافت” صحیح است ولی در فاز نخست نباید برای توسعه کیفیت محصولاتمان منتظر صادرات باشیم، چرا که مردم ما از همه بیشتر لیاقت محصول باکیفیت را دارند.

کیفیت با دانش فنی و کار گروهی خوب شروع می شود و با کسب مهارت لازم و سیستماتیک به تدریج خود را در رضایت محصولات توسط مردم نشان می دهد و در نتیجه محصولی که در داخل به مقبولیت برسد، به طور حتم قابلیت صادرات را هم دارد که برای اثبات این ادعا می توان از برخی تولیدات که هم اکنون در سطح نسبتا وسیع به کشورهای همسایه صادرات می شوند، نام برد.

در حال حاضر تیم های مهندسی و کیفیت خودروسازان نیاز به یک خانه تکانی جدی دارند، چرا که همواره نزد آن ها کمیت از اهمیت بیشتری نسبت به کیفیت برخوردار و این خود مشکل بزرگی است که به آسانی قابل حل نخواهد بود.

خودروسازان بیشتر به فکر افزایش تولید خودرو جهت کسب رضایت مسوولین هستند و در این بین کیفیت که رکن مهمتری محسوب می شود، مفقود مانده است؛ در حالی که تجربیات سال های گذشته ثابت کرده مصرف کنندگان نهایی حاضرند برای محصول با کیفیت هزینه بیشتری هم بدهند که به عنوان مثال می توان از کیفیت خوب خودروی تندر در سال های گذشته نام برد و بنابراین عرضه خودرو بدون توجه به کیفیت، صنعت خودرو را به سمت جلو و صادرات سوق نخواهد داد.

در آخر پیشنهاد می شود برای محدود سازی مشکل کیفی خودرو در کوتاه مدت، هیات منصفه ای متشکل از نمایندگان قطعه سازان در تشکل های واقعی و مسوولین مربوطه بوجود آید تا از قدرت امضاهای طلایی کاسته و قطعات باکیفیت بدون در نظر داشتن نام و نشان سازنده در محصول نهایی خودروسازان استفاده شود و در بلند مدت با تیمی از نخبگان جوان و بیطرف و با استفاده از دانش و مهارت های روز دنیا در قالب استانداردهای کیفی و الزامات مربوطه مانند استاندارد IATF و امثال آن نسبت به ارتقا همه جانبه کیفیت در خطوط تولید خودروسازان و قطعه سازان اقدام کرد.

انتهای پیام/

به دنبال تهیه یک طرح موقتی برای قیمت گذاری هستیم

4 هزار و 600 دستگاه تاکسی جدید آماده تحویل است

خودروهای پرتیراژ همچنان مشمول قیمت گذاری دستوری می شوند

سطح کیفیت خودروهای سنگین بهتر از خودروهای سبک

آماده برگزاری میز پنجم ساخت داخل صنایع خودروسازی هستیم

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!