رانندگی با شیشه جلو ترک خورده ایمن است؟

یکی از مشکلات معمول در خودروها وجود ترک در شیشه جلو بوده که به وفور مشاهده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

یکی از مشکلات معمول در خودروها وجود ترک در شیشه جلو بوده که به وفور مشاهده می‌شود. یکی از عوامل ایجاد ترک در شیشه جلو خودرو برخورد سنگ ریزه ها با شیشه است.

رانندگان کامیون‌ها و تریلرها با بار شن و ماسه و مصالح ساختمانی، معمولا بار خود را به خوبی نمی‌پوشانند یا پس از تخلیه بار، کفی تریلر را به خوبی تمیز نمی‌کنند.

ترک‌های کوچک ستاره‌ای شکل در ابتدا ممکن است جدی به نظر نرسند اما به مرور زمان رشد کرده و تمامی سطح شیشه را اشغال می‌کنند. قوانین بازرسی و بررسی ایمنی خودرو در ایالت‌های آمریکا، تردد خودروهایی با شیشه ترک خورده را ممنوع می‌کند، حال آن‌که این مشکل در معاینه فنی کشورمان چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

گزارش خودرو

ایجاد ترک روی شیشه جلو در خودروهای مدرن دردسرهای بیشتری به همراه دارد، چرا که این خودروها به سنسورهای مختلفی همچون سنسور نور و باران مجهز هستند که به طور معمول پشت شیشه نصب می‌شوند. بنابراین برخورد سنگ تنها شیشه را مخدوش نمی‌کند، بلکه ممکن است به سنسورها نیز آسیب وارد کند. علاوه برآن هرچه بیشتر در تعمیر ترک وارد شده سهل‌انگاری کنید، امکان گسترش ترک و وارد شدن آسیب به سایر قسمت‌های هوشمند خودرو بیشتر می‌شود.

متخصصان توصیه می‌کنند برای گسترش از ترک وارد شده در شیشه جلو، ابتدا باید از پارک خودرو در معرض نور مستقیم خورشید اجتناب کنید چرا که گرم شدن شیشه جلو باعث رشد ترک می‌شود. علاوه برآن شیشه جلو باید از پاشیدن آب سرد در امان باشد چرا که تغییرات سریع دمایی موجب رشد ترک می‌شود.

ایجاد ترک‌های کوچک (کوچکتر از شش اینچ مربع) به راحتی قابل تعمیر است و این مساله می‌تواند شما را از هزینه تعویض شیشه دور نگه دارد. با این حال اگر ترک بزرگتر از این میزان مساحت داشته باشد یا بر اثر بی‌توجهی مالک بزرگ شود، بایستی شیشه جلو را تعویض کنید. در هر صورت بهترین راه برای حفظ ایمنی خود و سرنشینان، تعویض شیشه است.

انتهای پیام | منبع: خودروبانک

هر آنچه می خواهید از سیستم تهویه و کولر خودرو بدانید

علت ریپ زدن خودرو در حال حرکت چیست؟

دلایل خرابی کولر خودرو در یک نگاه + راهکارهایی برای استفاده بهینه از کولر

آیا می دانید تسمه تایم چیست و چه زمانی باید تعویض شود؟

هشدار فنی برای روزهای گرم: حواستان به مایع خنک کننده و سیستم خنک کاری موتور باشد!

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!