اصلاح طرح ساماندهی صنعت خودرو توسط کمیته صنعت مجلس

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از اصلاح طرح ساماندهی صنعت خودرو در کمیته صنعت کمیسیون صنایع و معادن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سیدجواد حسینی کیا نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از اصلاح طرح ساماندهی صنعت خودرو در کمیته صنعت کمیسیون صنایع و معادن خبر داد و گفت: تلاش می‌شود که این طرح طی هفته جاری در کمیسیون صنایع و معادن نهایی و برای بررسی به صحن علنی ارجاع شود.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مصوبه خودرویی مجلس در جلسات آتی کمیسیون صنایع و معادن تعیین تکلیف می‌شود، افزود: یکی از ایرادات شورای نگهبان به مصوبه ساماندهی صنعت خودرو، منشا ارز موردنیاز برای واردات خودرو بود، که پس از بررسی‌ مقرر شد که منشا ارز موردنیاز برای واردات مشخص باشد و افرادی بتوانند خودرو وارد کنند که پیش از واردات، منشا ارز خود را به بانک مرکزی اعلام کنند.

وی همچنین با اشاره به دیگر ایراد شورای نگهبان به مصوبه خودرویی مجلس، توضیح داد: درج عبارت «تصویب سایر مقررات برعهده وزارت صمت است» دیگر ایراد شورای نگهبان بود که مقرر است برای رفع این ایراد، وزیر صمت دستورالعمل اجرایی این موضوع را ابلاغ کند.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: همچنین برای رفع ایراد شورای عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام براساس بند 2 اصل 110، سازوکارهایی اندیشیده شده است.

انتهای پیام/ منبع: خانه ملت

تلاش بهارستانی ها برای تصویب طرح ساماندهی صنعت خودرو

ارتقا کیفیت صنعت خودرو در پی انحصار زدایی است

واردات خودرو تهدیدی برای خودروهای داخلی نخواهد بود

چرا ایران، روسیه و ترکیه یک خودرو مشترک تولید نکنند؟

واردات خودرو باعث افزایش قیمت ارز می شود!/ واردات شاید سال آینده

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!