فراری اسباب بازی هم گران است! / تستاروسای 120 هزار دلاری کوچولو

لیتل کار کمپانی پس از احیای دوباره 2 اسطوره، سراغ فراری تستاروسا رفته و ستاره ایتالیایی را به حیات برگردانده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو به نقل از ایران جیب ؛

ماشینی که لیتل‌کار کمپانی برای حراج ساخته، یک فراری تستاروسا است که در سال 1958 با راننده‌ای آمریکایی در مسابقات لومان شرکت کرد.

این ماشین قرار است در آمریکا حراج شود و درآمد حاصل از فروش آن صرف امور خیریه خواهد شد لیتل‌کار کمپانی می‌گوید برای ساخت ماشین از نقشه‌ و طرح‌هایی که طراحان فراری برای مدل اصلی کشیده بودند استفاده کرده و ماشین تحت لیسانس فراری ساخته شده است.

ابعاد این ماشین 75 درصد ماشین واقعی است و همه بخش‌ های آن کاملا شبیه به مدل اصلی است. قرار است 299 دستگاه از این مدل کوچک ساخته شود.

قوای محرکه ماشین الکتریکی است و با هر بار شارژ می‌تواند تا 90 کیلومتر حرکت کند. حداکثر سرعت 80 کیلومتر در ساعت است، اما می‌توان ماشین را با حداکثر سرعت 24 و 40 کیلومتر در ساعت هم سفارش داد.

لیتل‌ کار کمپانی قبلا مدل‌ های کوچکی از بوگاتی تایپ 35 و آستون مارتین DB5 هم ساخته است. خریداران معمولا باید یک سال برای تحویل این ماشین‌های کوچک صبر کنند.

قیمت پایه این فراری کوچک 95 هزار دلار است. موسسه حراجی بونهامز اعلام کرده که حراج را با قیمتی بین 90 تا 120 هزار دلار آغاز خواهد کرد. پیش‌بینی می‌شود که در پایان حراج ماشین با قیمت بسیار بیشتری فروخته شود.

انتهای پیام/ منبع: ایران جیب

لاماری ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!