پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

plastic-road-volkerwessels_جاده پلاستیکی-3

در آینده جاده های پلاستیکی هستند

یک شرکت هلندی معتقد است جاده های پلاستیکی مقاوت ترند، هزینه کمتری دارند و سریع تر ساخته می شوند. یک شرکت ساختمانی هلندی با نام VolkerWessels قصد دارد از پلاستیک بازیافتی برای پوشش خیابان ها استفاده نماید. از مزایای بالقوه این جاده‌های کاملا پلاستیکی، می‌توان به دوام بهتر جاده‌ها در دماهای شدید منفی 40 درجه […]

سهیل زنگنه
سه شنبه - ۳۰ تیر ۱۳۹۴

یک شرکت هلندی معتقد است جاده های پلاستیکی مقاوت ترند، هزینه کمتری دارند و سریع تر ساخته می شوند.

یک شرکت ساختمانی هلندی با نام VolkerWessels قصد دارد از پلاستیک بازیافتی برای پوشش خیابان ها استفاده نماید. از مزایای بالقوه این جاده‌های کاملا پلاستیکی، می‌توان به دوام بهتر جاده‌ها در دماهای شدید منفی 40 درجه و مثبت 80 درجه سانتیگراد و مقاومت بهتر آن‌ها در برابر خوردگی اشاره کرد. همچنین این پوشش‌ها تا سه برابر بیشتر از آسفالت دوام آورده و نیاز به تعمیر را به حداقل می‌رسانند.

plastic-road-volkerwessels_جاده پلاستیکی-3

از آنجایی که می‌توان بخشهایی از جاده را از پیش ساخته و به شکل یک قطعه در ماسه نصب کرد، سازندگان مدعی هستند که زمان جاده‌سازی می‌تواند از چندین ماه به چند هفته کاهش یابد. همچنین مواد تولیدکننده آن سبکتر بوده و می‌تواند کنترل بهتری روی سفتی جاده و زهکشی آب داشته باشد. می‌توان یک فضای توخالی درون این پوشش برای قرار دادن لوله‌ها و کابل‌ها و همچنین حسگرهای ترافیک اختصاص داد. که در نتیجه عملیات لوله گذاری، کابل کشی و تعمیرات سریع تر و کم هزینه تر می شود.

plastic-road-volkerwessels_جاده پلاستیکی-2

در حالی که در آسفالت نیز از برخی مواد بازیافتی همچون لاستیک‌ها، شیشه و ضایعات کوره‌ها استفاده می‌شود پیش‌بینی می‌شود این روش موجب کاهش سالانه 1.45 تن انتشار گاز دی‌اکسیدکربن و دو درصد کاهش انتشار گازهای حاصل از حمل‌ونقل شود.

این جاده پلاستیکی اکنون تنها یک مفهوم است، اما شرکت VolkerWessels به دنبال شرکایی برای تولید یک نمونه پیش‌ساخت جهت آزمایش عملکرد آن در شرایطی مانند رطوبت هستند.

سبقت آسان و ایمن با تکنولوژی EYES

اولین موتورسیکلت تمام برقی ایرانی

تشخیص خواب آلودگی با کمک فرمان هوشمند

برچسب‌ها : تکنولوژی

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی