افزایش قیمت خودرو بعد از تعطیلات مجلس تعیین تکلیف می شود

عضو کمیسیون صنایع مجلس در حالی از جمع بندی بر سر موضوع افزایش قیمت خودرو بعد از تعطیلات مجلس خبر داده، که بازار خودرو همچنان با بلاتکلیفی دست و پنجه نرم می کند. مدت زیادی از زمان تعیین شده برای تعیین تکلیف افزایش قیمت خودرو می گذرد و همچنان این کلاف سردرگم باقی مانده و خریدار و فروشنده تکلیفشان را نمی دانند. گویا تا تعیین تکلیف قیمت خودرو خبری از عرضه توسط خودروسازان نیست و همین موضوع باعث شده قیمت خودروهای داخلی در بازار رشد چشمگیری را تجربه کنند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: بعد از اتمام تعطیلات مجلس این کمیسیون با برگزاری جلسه ای نظرات موافقان و مخالفان افزایش قیمت خودرو را بررسی و در نهایت به جمع بندی خواهد رسید.

با اشاره به درخواست خودروسازان برای افزایش قیمت ها، اظهارداشت: افزایش قیمت مواد اولیه و نوسانات نرخ ارز عاملی شده که این درخواست مطرح شود.

وی با بیان اینکه در طول چند ماه اخیر قرار بود کمیسیون صنایع مجلس به صورت جدی موضوع افزایش قیمت خودرو را بررسی کند، افزود: با تأخیرهای متعدد قرار شده موضوع افزایش قیمت خودرو در اولین جلسه کمیسیون صنایع مجلس با حضور وزیر صنعت بررسی شود.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس تصریح کرد: هفته آینده تعطیلات مجلس به اتمام می رسد و با برگزاری جلسه، نظرات موافقان و مخالفان افزایش قیمت خودرو را بررسی می کنیم و در نهایت به جمع بندی خواهیم رسید.

البته در هفته گذشته تعدادی از خودروسازان خصوصی با توجه به تخصیص ارز نیمایی برای تامین قطعات، قیمت جدید محصولات خود را اعلام کردند. اما ایران خودرو و سایپا فعلا در مورد قیمت محصولاتشان سکوت کرده اند و باید دید سرانجام شایعاتی مبنی بر 2 برابر شدن قیمت خودرو در کارخانه، به کجا می رسد.

منبع: تسنیم

رفت و آمدهای وزارت صنعت، پروسه اعلام قیمت جدید خودروهای داخلی را طولانی کرد

مدیران خودرو پیش فروش چری تیگو5 و چری آریزو5 را آغاز کرد

شرایط پیش فروش جیلی GC6 اکسلنت با موعد تحویل اسفند 97 اعلام شد

کارمانیا پیش فروش محصولات خود را آغاز کرد/ پیش فروش بی وای دی S6 و F3 (آبان 97)

شرایط فروش ام وی ام 315 با قیمت جدید آغاز شد

قیمت محصولات ایران خودرو در آبان ماه 97 اعلام شد

افزایش منطقی قیمت خودرو توسط خودروسازان، تنها راه حذف دلال‌ها/ چرا قیمت گذاری در حاشیه بازار بهتر است؟

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!
  1. محمد

    چرا قیمت خودرو مشخص نمیشود مردم فهمیدن با چه کسایی طرفند وقتی دولت لبنیات را نمیتواند کنترل کند در قیمت خودرو هم ……..