پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

شرکت_لیزینگ_خودرو_غدیر

بهره بالای تسهیلات بانکی چالش جدی شرکت های لیزینگی

مدیرعامل لیزینگ خودرو غدیر، نرخ بهره بالای تسهیلات بانکی به این شرکت ها را چالش جدی در مسیر رو به رشد شرکت های لیزینگی عنوان کرد . به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت لیزینگ خودرو غدیر مدیرعامل لیزینگ خودرو غدیر ، بالا بودن نرخ بهره تسهیلات اعطایی بانکها به این شرکت ها را چالش جدی در […]

سهیل زنگنه
دوشنبه - ۱۶ شهریور ۱۳۹۴

مدیرعامل لیزینگ خودرو غدیر، نرخ بهره بالای تسهیلات بانکی به این شرکت ها را چالش جدی در مسیر رو به رشد شرکت های لیزینگی عنوان کرد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت لیزینگ خودرو غدیر مدیرعامل لیزینگ خودرو غدیر ، بالا بودن نرخ بهره تسهیلات اعطایی بانکها به این شرکت ها را چالش جدی در مسیر رو به رشد شرکت های لیزینگی عنوان کرد و گفت: هم اکنون شرکت های لیزینگی با گرفتن تخفیف های مناسبت از خودروسازان یا واردکنندگان خودرو سعی می کنند نرخ 21 درصدی تسهیلات بانکی را پوشش دهند.

بیاتین در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی این شرکت اظهار داشت: نرخ سود تسهیلات بانکی از سال 85 تا امروز به صورت متناوب تغییر کرده است بطوری که در مقطعی 17، 15 و 22 درصد بوده است که هم اکنون به 21 درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه نرخ بهره 21 درصدی در مقابل سود 30 درصدی لیزینگ ها رقم بالایی است، اظهار داشت: شرکت های لیزینگی در واقع نمی توانند در چنین شرایطی چندین سال فعالیت عمده داشته باشند، بنابراین ناچارند از منابع داخلی خود هزینه کنند و در این شرایط به جای سودآوری، زیان می دهند.

وی با اشاره به اینکه شرکت های لیزینگی در دنیا، بنگاه های اقتصادی پرسود محسوب می شوند، اظهار داشت: شرکتهایی که در بازار سرمایه و بورس حضور دارند باید به گونه ای حرکت کنند تا جوابگوی سهامداران خود باشند در حالی که در شرایط حاضر، کار در این حوزه سخت شده است.

دبیرکل کانون لیزینگ : مردم مراقب غیرمجازها باشند

همایش لیزینگ و اقتصاد مقاومتی برگزار شد

لیزینگ، دومین منبع تامین مالی بعد از بانک

نیاز روزانه دنیا با لیزینگ رفع می شود نه وام بانکی

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی