توان تولید موتورسیکلت برقی در کشور وجود دارد

دبیر انجمن صنعت موتورسیکلت بیان کرد: اگرچه توان تولید موتورسیکلت های برقی در داخل وجود دارد، اما در مقابل استقبال از آن کم است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

بهمن ضیا مقدم، دبیر انجمن صنعت موتورسیکلت با اشاره به توان تولیدی کشور در خصوص موتور سیکلت های برقی، گفت: موتورسیکلت های برقی به دلیل اینکه تکنولوژی پیشرفته ای ندارد، در داخل توان تولید آن وجود دارد اما در مقابل استقبال از آن کم است.

وی بیان کرد: در حال حاضر موتور سیکلت برقی به طور فول CKD وارد می شود اما در کنار واردات، ساخت داخل هم داریم هم تیراژ تولید کم است. در بحث تولید موتور سیکلت بحث باتری آن مهم است که همین موضوع باعث گرانی آن شده است. برای این موضوع پیشنهاد داده ایم که دولت تولید و عرضه باتری موتور را بر عهده بگیرد.

ضیا مقدم با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی تولید موتورسیکلت برقی موفق نبوده چرا که حمایت‌های لازم فراهم نشده و توجیه اقتصادی برای مردم ندارد،گفت: در زمینه باتری این موتورسیکلت‌ها همچنان مشکل داریم. در صورتی که راهکاری برای کاهش قیمت موتورسیکلت‌های برقی صورت نگیرد ما همچنان در خصوص تولید این نوع موتورسیکلت‌ها با مشکل مواجه خواهیم بود.

دبیر انجمن صنعت موتورسیکلت تشریح کرد: باتری موتورسیکلت های برقی زود به زود خراب می شود و از آنجایی که خیلی گران است، مورد استقبال زیادی قرار نمی گیرد اما اگر دولت تعمیر آن را بر عهده بگیرد مردم به سمت این نوع موتور می روند.

وی در رابطه با مشکلات تولید موتورسیکلت‌های برقی، اظهار کرد: چند سالی است که در کشور درگیر مشکلات تولید موتورسیکلت‌های برقی هستیم اما نیاز است مورد حمایت قرار گیرد. بازاری هم برای موتورسیکلت‌های برقی وجود ندارد و متقاضی برای این نوع موتورسیکلت‌ها بسیار کم است.

دبیر انجمن صنعت موتورسیکلت با بیاناینکه 2 ، 3 شرکت تولیدی مختص به تولید موتورسیکلت برقی هستند، ولی پیشرفتی در این زمینه صورت نگرفته است، گفت: متاسفانه نیز هنوز اصرار دارند که تولید موتورسیکلت‌های برقی انجام شود. ما تنها کاری که توانستیم انجام دهیم این است که برگه گواهی تهیه کنیم و این برگه‌ها مربوط به خودرو است که معادل موتورسیکلت قرار دادیم.

انتهای پیام/ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

هنوز فرهنگ استفاده از موتورسیکلت برقی در کشور جانیافتاده است

تنها 50 هزار موتورسیکلت طی 6 ماهه ابتدایی سال شماره گذاری شده است

آیا قوانین هوای پاک اجرا می شود؟/ خالی کردن فضای پارکینگ به چه قیمتی؟

داخلی سازی باتری موتورسیکلت های برقی در دستورکار قرار گرفت

آیا محصول جدید وکسان به سرعت 330 کیلومتر بر ساعت می رسد؟

قدرتمند ترین موتورسیکلت های جهان را نام ببرید!/ از دامون برقی تا کاوازاکی 1400 سی سی

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!