اجرایی شدن بند «ز» تبصره«۷» قانون بودجه ۱۴۰۰/ داخلی سازی ۱.۵ میلیارد دلار از قطعات مرتبط با صنعت خودرو

وزیر صنعت معدن و تجارت در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان ایدرو و شرکت‌های خودروساز با بنیاد شهید در راستای اجرای بند «ز» تبصره «۷» قانون بودجه ۱۴۰۰ از داخلی سازی ۱.۵ میلیارد دلار از قطعات و تجهیزات مرتبط با صنعت خودرو خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

علیرضا رزم‌حسینی در این آیین که با حضور معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، رییس هیات عامل ایدرو و مدیران عامل دو خودروساز بزرگ کشور (ایران‌خودرو وسایپا) برگزار شد، با بیان این مطلب، افزود: چهار میلیارد دلار واردات قطعات و تجهیزات مرتبط با صنعت خودروسازی اکنون به ۱.۵ میلیارد دلار رسیده است و کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته که بر همین منوال به سمت داخلی‌سازی بیشتر برای کاهش ارزبری پیش می رویم.

وی امضای این تفاهم نامه را در راستای اجرای بند (ز) تبصره (۷) قانون بودجه ۱۴۰۰ دانست و بیان کرد: این تفاهم نامه در راستای هماهنگی و همکاری در واگذاری خودرو به جانبازان، خانواده‌های معظم شهداء و مدافعین حرم توسط دو خودروساز ایران‌خودرو و سایپا ارایه می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر این‌که سربازان وطن و فداکارانی که برای سربلندی هر کشوری تلاش و ایثارگری کرده‌اند همواره مورد تجلیل و ستایش قرار می گیرند، ادامه داد: ایدرو و بنیاد شهید و امور ایثارگران به صورت مشترک تلاش‌های لازم را برای ایجاد شرایط مورد نیاز جهت تحقق تسهیلات بانکی و واگذاری خودروها به صورت اقساطی انجام می‌دهند.

رزم حسینی با اشاره به تصویب این تبصره در بودجه ۱۴۰۰ تاکید کرد: تشخیص و معرفی افراد واجد شرایط برای بهره مندی از خودرو بر عهده بنیاد شهید می باشد و مبنای قیمت محصولات مورد نظر، قیمت مصوب اعلامی از سوی مراجع ذیصلاح در زمان عرضه خودروها است.

وی در ادامه با اشاره به افزایش تولید، تنوع و داخلی سازی محصولات خودرویی بیان کرد: خودروسازان کشور افزایش تولید ۲۸ درصدی داشته اند که این افزایش تولید در کنار افزایش تنوع و کیفیت محصولات بوده است.

انتهای پیام

عرضه ۳۰ هزار دستگاه خودرو به مشمولین واجد شرایط معرفی شده از سوی بنیاد شهید

عملیاتی شدن واگذاری خودرو به جانبازان و خانواده شهدا پس از ۱۰ سال/ تحقق یکی از مطالبات جدی جامعه ایثارگری

تارا چند؟ | آمار تولید و قیمت تارا ایران خودرو اعلام شد

رشد ۲۲ درصدی تولید در ایران خودرو کرمانشاه

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!