عمر هلکت ها به شماره افتاد!

شنیده ها حاکی از آن است که خودرو دوج هلکت دچار توقف تولید می شوند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

موتور 8 سیلندر مجهز به سوپرشارژر با حجم 6.2 لیتر که در خودروهای «چلندر» و «چارجر» دوج به ترتیب 720‌ و 840 اسب بخار توان ایجاد می کند به تدریج جای خود را به قوای محرکه مخصوص خودروهای عضلانی برقی electric muscle خواهد داد که سال 2024 به بازار عرضه می شوند.

دوج چلنجر و چارجر

دوج خود را برای تولید خودروهای عضلانی برقی یا در اصطلاح eMuscle آماده می کند. سال آینده هم اولین طراحی قبل از تولید را معرفی خواهد کرد. شاید برای هواداران سنگین تمام شده اما به هر حال تیم کونیسکیس Tim Kuniskis مدیر عامل برند دوج از استلانتیس به موتور آتوریتی Motor Authority تأیید داده است که پیش از رسیدن خودروهای برقی، تولید موتور 8سیلندر مجهز به سوپرشارژر هِلکَت خاتمه خواهد یافت.

دوج چارجر هلکت (2)

هلکت علاوه بر چارجر و چلنجر در مدل های دوراگو، جیپ گراند چروکی تِرَکهاوک، چالنجر اس آر تی دیمن هم به کار رفته است. رام 1500 تی آر ایکس هم از این موتور بهره می برد اما سخنگوی برند رام هم از اظهار نظر از خاتمه تولید هلکت خودداری می کند.

تابستان همین امسال بود که تیزرهای خودروی عضلانی برقی با طراحی های بازگشت به گذشته به نمایش درآمد اما اصلا معلوم نیست که مدل های دو در یا چهار در چلنجر و چارجر برقی واقعاً رنگ خیابان ها را ببینند. مدیر عامل دوج از مدل هیبریدی قابل شارژ با پریز برق خبر داده که به احتمال زیاد کراس اور هورنِت Hornet است. همین شایعات هم در مورد شورولت کامارو هست که قرار است ورژن برقی آن برای هواداران آن عرضه شود.

قیمت چلنجر اس آر تی هِلکَت، در حال حاضر 62,975 دلار است.

واقعیت این است که به این راحتی، شیهه وحشی سوپرشارژر هِلکَت،‌ با صدای پچ پچ موتورهای الکتریکی به فراموشی سپرده نمی شود.

انتهای پیام/ منبع: پرشین خودرو

برادران دوج از زندان فرار کردند!

بررسی فنی دوج رم 1500 / ایستاده بر سکو سوم

عجیب ترین ماشین پلیس های جهان!/ با گران ترین و خاص ترین خودروهای پلیس آشنا شوید

پاسخی به فورد/ نگاهی به ای ام سی جاولین مدل 1968 در مشهد

فورد موستانگ پیشتاز بازار خودرو آمریکا

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!