بیش از 1500 واحد خرده فروش تایر، سهمیه ای برای دریافت تایر ندارند

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک بیان کرد: حدود ۱۵۰۰ تا ۱۷۰۰ کسبه دارای پروانه خرده فروشی تایر در بازار فعالیت می کنند که از هیچ کجا سهمیه ای برای دریافت تایر ندارند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

داود سعادتی نژاد رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۰۰ نماینده فروش تایر در سطح تهران مشغول فعالیت هستند، گفت: علاوه بر این حدود ۱۵۰۰ تا ۱۷۰۰ کسبه دارای پروانه خرده فروشی تایر در بازار فعالیت می کنند که از هیچ کجا سهمیه ای برای دریافت تایر ندارند.

وی با بیان اینکه به اعتقاد ما باید فروش لاستیک براساس عرضه و تقاضا باشد اما آقایان این موضوع را قبول نداشته و تصمیمات غیر کارشناسی برای بازار این کالا اتخاذ می کنند، افزود: متأسفانه یک برداشت غلط از سوی مصرف کنندگان در خرید لاستیک وجود دارد که باید فقط از 2 برند داخلی خرید کنند در حالی که سایر برندهای داخلی هم کیفیت مناسبی دارند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک تصریح کرد: متأسفانه برخی نمایندگان فروش تایر خارج از سهمیه خود اقدام به خرید لاستیک از تولیدکنندگان می کنند که همین امر در بازار اختلالاتی را به وجود آورده است.

سعادتی نژاد دو نرخی بودن لاستیک را در بازار بی معنی دانست و گفت: عدم توزیع مناسب عامل دو نرخی قیمت لاستیک در بازار شده است که باید راهکار مناسبی برای آن به کار گرفته شود. به نحوی که قیمت لاستیک نمره ۱۴ حدود ۷۰۰ هزار تومان و لاستیک نمره ۱۳ با قیمت ۵۴۰ هزار تومان در بازار مورد معامله قرار می گیرد.

انتهای پیام/ منبع: تسنیم

الزام ثبت قیمت تایرها در سامانه 124 قبل از عرضه به بازار

نگرانی تایرسازان از حضور خصولتی ها در صنعت تایر

افزایش قیمت 30 درصدی تایر ضررهای تایرسازان را جبران نمی کند

چگونگی خرید تایر کارکرده / ترفندهای تشخیص تایر کارکرده سالم از معیوب

رینگ هایی که خم می شوند / آشنایی با تکنولوژی جدید میشلن و مکسیون ویلز

قرارگیری مجدد انواع تایر خودرو در اولویت نظارت

لاماری ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!