نسخه چینی بوگاتی شیرون هم ساخته شد! / شیرون چینی ها تنها 3 اسب قدرت دارد

شرکت شاندونگ چیلو فنج چین در اقدامی جالب توجه و بامزه اقدام کپی برداری از خودرو افسانه ای بوگاتی شیرون کرده و یک خودرو برقی با 3 اسب بخار قدرت را روانه بازار کرده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

مدل‌های مختلف از خودروهای ژاپنی، کره‌ای و اروپایی با کیفیتی پایین‌تر و طبیعتا ارزان‌تر در چین تولید و در سطح همین کشور نیز فروخته می‌شود.

البته ساخت یک کپی از «بوگاتی شیرون» واقعا دل شیر می‌خواهد، چون وقتی آن را با نسخه اصلی مقایسه کنید، شرایط تا حد زیادی خنده‌دار به نظر می‌رسد.

این خودرو که P8 نام دارد، توسط شرکت شاندونگ چیلو فنج تولید شده است.

خب بدیهی است که P8 موتور بنزینی 16 سیلندر با 4 توربوشارژ بوگاتی را ندارد. یکی از دلایلی که تولیدکنندگان چینی وارد بازار کپی می‌شوند، قوانین سختگیرانه ضد آلودگی در چین است که از خودروهایی با موتورهای بسیار قدرتمند مالیات فوق‌العاده سنگینی دریافت می‌کند. بوگاتی از این قانون آگاه است و بنابراین شیرون را به بازار چین نفرستاده است.

خودرو P8 (2)

نسخه کپی باید با رعایت قوانین کشور ساخته می‌شد. بنابراین آنها مجبور شدند به سراغ یک پیشرانه الکتریکی بروند. طبق قوانین می‌توان خودروی P8 را بدون گواهینامه رانندگی نیز راند، زیرا این خودرو در زمره وسایل نقلیه برقی با سرعت پایین قرار دارد. سازنده P8 حتی همان طرح رنگ دوگانه را از بوگاتی شیرون اصلی کپی کرد. موتور بوگاتی شیرون اصلی 1500 اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند در حالی که P8 تنها می‌تواند 3.35 اسب‌بخار نیروتولید کند.

خودروی P8 نمی‌تواند از سرعت تعیین شده توسط دولت که 50 کیلومتر در ساعت است فراتر برود و این در حالی است که حداکثر سرعت بوگاتی شیرون می‌تواند به 420 کیلومتر در ساعت برسد. البته اگر محدودیت قانون در نظر گرفته نشود، حداکثر سرعت P8، سرعت 65 کیلومتر در ساعت خواهد بود! این خودروی الکتریکیی با یک بار شارژ کامل تا 150 کیلومتر مسافت را می‌تواند طی کند. مدت زمان شارژ باتری‌های آن نیز حدود 10 ساعت است.

شاندونگ چیلو فنج P8 دارای آپشن‌های بسیاری است که می‌تواند یک سواری دلنشین را ارائه دهد. بسیاری از کسانی که در چین آرزوی سوار شدن به بوگاتی را دارند می‌توانند از P8 به‌جای آن استفاده کنند که ارزان‌تر و مقرون به صرف‌تر است، اما هرگز نباید از آن انتظار شاخصه‌های اصلی بوگاتی یعنی قدرت موتور و سرعت سرسام‌آور را داشته باشند. با این حال، باید گفت که P8 طرفداران بسیاری در چین دارد.

انتهای پیام/ منبع: همشهری آنلاین

یک اتحاد کوبنده!/ ماجرای شراکت ریماک و بوگاتی با نقش آفرینی پورشه

مرور جذاب ترین خودروهای استاد بزرگ بازی با فیبرکربن/ تیونینگ به سبک منصوری چه شکلی است؟

ساختمان پزشکان بوگاتی چه شکلی است؟

این شما و این هم سفینه ای به نام بوگاتی بولاید

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!