رونمایی از خودرو ارزان قیمت در بهمن ماه

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت از برنامه‌ریزی این وزارتخانه برای تولید خودروی ارزان‌ قیمت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

منوچهر منطقی معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت از برنامه‌ریزی این وزارتخانه برای تولید خودروی ارزان‌ قیمت خبر داد و گفت: تولید خودروی ارزان قیمت تنها مسئله ایران نبوده و مربوط به تمام کشورها است زیرا خودروهای موجود برای همه جمعیت جهان مناسب نیست و تنها برای 2 میلیارد نفر مناسب است.

وی افزود: دو مسیر موازی در صنعت خودروسازی دنیا ایجاد شده؛ نخست مسیری که برای دهک‌های درآمدی بالا ایجاد شده و دومین مسیر تولید خودرو برای دهک‌های درآمدی پایین.

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت با بیان اینکه خودروی اقتصادی باید به روز بوده، از نظر ظاهری جذابیت لازم را داشته و ارزان‌قیمت باشد، اضافه کرد: روش نوآوری‌های مقتصدانه، روشی علمی برای تولید خودروی ارزان قیمت است به این معنا که در این روش ویژگی‌های لازم و مناسب برای یک خودرو حفظ می‌شود اما هزینه‌ها افزایش نمی‌یابد.

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت با بیان اینکه مطالعات مربوط به تولید خودروی ارزان قیمت آغاز و این موضوع با خودروسازان مطرح شده، ادامه داد: از آنجا که این مهم در نامه رئیس جمهور و وزیر صمت نیز آمده، به صورت جدی پیگیر آن هستیم.

وی با بیان اینکه تولید خودروی ارزان‌قیمت در قالب خودرو برقی و معمولی در حال پیگیری است، تصریح کرد: به نظر می‌رسد خودروی ارزان‌قیمت در بهمن ماه امسال رونمایی شود تا کارشناسان بتوانند نظرات خود را ارائه دهند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه براساس برنامه‌ریزی شده نخستین عرضه خودروی ارزان قیمت در شهریور 1402 انجام می‌گیرد، درباره قیمت خودروی اقتصادی، توضیح داد: در دنیا تلاش می‌شود که قیمت این خودرو کمتر از 6 هزار دلار و در محدود 5 هزار و 400 تا 5 هزار و 800 باشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در ایران نیز قیمت خودروی ارزان قیمت 6 هزار دلار نرخ خواهد داشت؟ گفت: این امر وابسته به مشارکت سازنده‌ها است.

انتهای پیام/ منبع: خانه ملت

استفاده پلیس از محصولات داخلی / تویوتا هم در تحریم بهتر از این نیست

قیمت قطعات باید بر روی کالا درج شود

واردات خودرو می تواند سبب افزایش کیفیت خودروهای داخلی شود

واردات خودرو موجب افزایش کیفیت تولیدات داخلی می شود

لاماری ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!